Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
370 postów 12786 komentarzy

KOSSOBOR

KOSSOBOR - Niby z porządnej rodziny, a do komedyantów przystała. Ci artyści...

Dekonstrukcja mitów polskiej inteligencji.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czyli - Braun i Coryllus.

 Polecam Państwu wysłuchanie wystąpień Grzegorza Brauna i Gabriela Maciejewskiego - Coryllusa. WARTO! 

Nie ukrywam, że w końcu ktoś z sensem do mnie mówi o polskich sprawach, o polskiej racji stanu, o zachowaniu tkanki narodowej, o polskiej własności i przyczynach jej niszczenia. Ktoś nareszcie pokazuje mechanizmy fatalnych zrywów narodowych, które wiodły od klęski do klęski, od jednej katastrofy do kolejnej. Mówi o tragicznych skutkach zlewicowania umysłów polskiej inteligencji. Co m.in. dobitnie ilustruje nasza dzisiejsza sytuacja: nie ma jasno i wyraźnie sformułowanej POLSKIEJ RACJI STANU, zgodnej z najżywotniejszymi narodowymi interesami. Polska inteligencja, wraz z lemingami, jest spychana ku oczywistej przepaści. Owszem, powymachuje trochę polską flagą, pośpiewa patriotyczne piosenki, ale... w rzeczywistości nic konkretnego z tego nie wynika. Uniwersytety wpuszczaja w swoje mury "studia" gender, a nie pracują nad myślą państwową w oparciu o rzetelne badania historii gospodarczej i jej efektów - historii politycznej. Obie te historie warunkują się i przeplatają. 

Będąc przekonaną, że kluczem do mojej Ojczyzny jest WŁASNOŚĆ Polaków oparta o naszą religię i tradycję /pisałam o tym wielokrotnie/, a nie rozmaite - szumnie niekiedy nazywane - programy np. "republikańskie" etc., odnalazłam w toku myślenia Brauna i Coryllusa nadzieję na dekonstrukcję fatalnych, lewackich mitów polskiej inteligencji, wiodących do katastrofalnych skutków. 

Obruszacie się? Zastanówcie się, proszę, nad rzeczywistym sensem - na przykład - słów takiej pieśni z tragicznego dla Polaków Powstania Styczniowego: "Obok Orła znak Pogoni, poszli nasi w bój bez broni..." Zastanówcie się bez emocji...  

 

Oba spotkania odbył się w czerwcu br. w Warszawie i Krakowie.

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=06aWAfIv330

 

http://www.youtube.com/watch?v=8l9n2NkowJI

 

 

http://www.pch24.pl/klub-polonia-christiana--braun-i-maciejewski-krakowie--cz--1,15744,i.html

 

http://www.pch24.pl/braun-i-maciejewski-o-historii-polski-cz--2,15745,i.html

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • @
  Spotkanie w Krakowie nie chciało się wkleić w notce. Ponawiam więc tutaj:

  http://www.pch24.pl/klub-polonia-christiana--braun-i-maciejewski-krakowie--cz--1,15744,i.html


  http://www.pch24.pl/braun-i-maciejewski-o-historii-polski-cz--2,15745,i.html
 • ------------ droga Pani !!!!!!!!!!!!!!!!!!
  -----ani Pani ani Oni --NIE SĄ !!!!!!!!! POLSKĄ INTELIGENCJĄ !!!!!!!!!!!!!-- tam gdzie rządzi PRAWO WATYKANU -kończy się inteligencja !!!!!!!!!!!!!!!!!
 • @ninanonimowa 01:33:57
  -------------------- polska inteligencja !! a zaczyna się -WASALIZM
 • wysłuchałem 10 minut
  Nie interesuje mnie dyskusja o mamutach.
  Szkoda czasu.
  Gdyby w Polsce istniała inteligencja, ta dyskusja byłaby zbędna, a jeśli nie istnieje (co moim zdaniem ma miejsce), to jest bezprzedmiotowa.
 • @Jerzy Wawro 05:56:10
  To że ani matura, ani studia, inteligentem nie czynią - to wiemy!
  Co zrobić by aspirowanie do bycia inteligentem było atrakcyjne ?
  Aby im się chciało, chcieć!
 • @KOSSOBOR 01:18:37
  *
  Obaj sa swietnymi wykładowcami swoich teorii — i warto ich słuchać, zwłaszcza Brauna...
 • @KOSSOBOR
  Coryllus otwiera oczy na bardzo wiele ważnych spraw. Jest jak to dziecko które krzyczy" król jest nagi". Czy mamy pretensje do dziecka, że zachowało się nieuprzejmie w stosunku do dworzan?
 • @KOSSOBOR
  Obejrzę sobie po powrocie.

  Mimo to powiem od razu, że aż tak nie podzielam twojego zachwytu. Może masz skrzywienie, bo to "nasi". Niestety, to jeszcze nie ta klasa polemiczna. Ale robotę robią słuszną i w sumie popieram.

  Serdeczności
 • @ninanonimowa 01:33:57
  Droga Pani, jestem odmiennego zdania.
 • @Jerzy Wawro 05:56:10
  Rzeczywiście, mamy kłopot z inteligencją. Długoletni wykładowca uniwersytecki zawsze twierdził, ze największy problem jest z tzw. inteligencją z pierwszego pokolenia.
 • @Andy-aandy 08:09:01
  Sprawy polskie stawiają w centrum uwagi - zastanawiają się, co było przyczyną kolejnych katastrof polskich. Jest na czym budować! Przynajmniej teoretycznie, gdyż w praktyce - nie wiem, czy już nie jest zbyt późno. W każdym razie - w tym momencie.
 • @cyborg 06:44:00
  Gdy wieszałam notkę - dwa pierwsze filmy, te z Warszawy - miały wklejony obraz. A teraz - białe plamy...
 • @Iza 08:19:27
  Chodzi o to, by dworzanie zrozumieli, po co są dworzanami...
 • @jazgdyni 08:23:56
  Nie mam żadnego "skrzywienia". Byłam wychowana w kulcie np. polskich powstań - to było w polskich domach oczywiste w czasie komuny. Z czasem jednak zaczęłam myśleć: jak to możliwe, że dryfowaliśmy od katastrofy do katastrofy? I nie mówię tu o oczywistym obowiązku moralnym przystąpienia do powstań, a o POWODACH ich wywołania. Każde było prowokacją, spowodowaną obcym interesem. W AK ktoś jednak POMYŚLAŁ i chcieli dmuchnąć Retingera - niestety, nie udało się, zamach nie w pełni się udał i facet opuścił Polskę, a Powstanie Warszawskie wybuchło. Zagłada pokolenia synów oficerów z Katynia, zagłada mieszkańców miasta, zagłada miasta, zagłada zasobów polskiej kultury intelektualnej i materialnej. "Poszli w bój bez broni..." A dowódcy NIE ZABEZPIECZYLI powstania od strony nie tylko militarnej, a również politycznej.
 • B & C
  Można powiedzieć, że to Braun wciągnął Corylusa w krąg nowego spojrzenia na historię, a zaczęło się od ich rozmowy o Kallimachu.
  Corylus stosuje stałe narzędzie poznawcze i jak narazie przynosi to mu spodziewane efekty.
  Braun jest bardziej elastyczny i ma świetny refleks, co powoduje iż bardzo korzystnie wypada w polemice. W ogóle część druga z udziałem publiczności jest bardziej ciekawa. Podobny sposób uczenia historii w szkołach spowodowałby, że tak jak kiedyś archeologia za Michałowskiego, tak teraz historia byłaby prestiżowym kierunkiem.

  Świetnie, że pan z publiczności przypomniał członków egzegutywy historycznej w osobach Frelka, czy Kowalskiego, którzy wiele zrobili dla zohydzenia młodym historii.
 • @T-Rex 08:45:10
  O dawnej Polsce mówi się z konieczności /historia magistra vitae est/ - to oczywista oczywistość. To nie są jedynie czcze chęci! C&B bezpardonowo stawiają sprawy polskie w centrum uwagi, wyciągając najważniejsze problemy. Od których należy zaczynać dyskusję o Polsce. A nie od ilości wójtów i klastrów etc.. Budują istotne podstawy doktryny polskiej. Stąd są tak cenni.
 • @jazgdyni 08:23:56
  " Niestety, to jeszcze nie ta klasa polemiczna. "

  To właśnie TA KLASA.
 • -----------ANALOGIA
  http://www.lustracja.net/index.php/pozostali/163-adam-michnik

  http://www.youtube.com/watch?v=8z3BEPklGfE

  http://es.gloria.tv/?media=415423
 • @KOSSOBOR 11:02:02
  Ja to rozumiem i masz rację. Chodzi mi tylko o to, że te ich występy to działalność nieco niszowa i nie w punkt. Przyjemnie się słucha, ale czy ja jestem mądrzejszy po tym? Legutko, Krasnodębski czy Rymkiewicz są, chyba przyznasz nieco lepsi.
 • @jazgdyni 11:17:03
  Niestety, nie przyznam, OZu. C&B mówią o samej istocie problemów polskich. O sednie sprawy. O powodach. Krasnodębski, Legutko, Rymkiewicz - z całym szacunkiem - ale to za mało i to jest wata wobec spraw, które unaoczniają C&B. Byłam na wykładzie prof. Krasnodębskiego na UG - z trudem dało się wysiedzieć... A długiego wykładu x. prof. Guza wysłuchaliśmy z zapartym tchem i jeszcze potem długo z nim rozmawialiśmy. Guz został zaproszony przez gdański oddział Polskiego Towarzystwa Filozoficznego. I KTOŚ CZUJNIE DONIÓSŁ NA ORGANIZATORÓW DO WARSZAWY!
  Na brabędzenie prof. Krasnodębskiego nikt nie doniósł.
  To wiele mówi.
 • @tadman 11:04:05
  Ale zauważ, Tadziu, że Braun poszedł /skutecznie/ śladem Coryllusa w kwestii Powstania Listopadowego. Ci angielscy misjonarze.

  C. idzie za pieniądzem - i to jest fenomenalne.
 • -------
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:PL_Warsaw_Temple_of_Divine_Providence_Cornerstone.JPG
 • @KOSSOBOR 11:56:15
  Mówią co chcesz usłyszeć. Dlatego tak ci się podoba. Problemy są głębsze i bardziej skomplikowane. Poza tym fachowcy przywołują liczne przekłamania, naciąganie faktów i zwykłą konfabulację. To nieetyczne.
 • @KOSSOBOR 12:01:10
  witam!
  Duet BC to moim zdaniem bardzo dobrze rokujace partnerstwo intelektualne.
  Po wysluchaniu relacji z ich ostatniej 'trasy koncertowej' doszedlem do wniosku ze obaj Panowie, odwaznie, podjeli temat opisywania na nowo polskiej historii. Kazdy na swoj sposob. BUDUJA autostrade z dwoch roznych koncow i na dodatek robia to wykorzystujac najnowsze technologie. W przeciwienstwie do innych pof. ktorzy z uporem maniaka remontuja stare trakty.
  Brauna uwazam za najlepszego 'gawedziarza' a to dlatego ze jeszcze nie zawiodlem sie na nim, facet poprostu trzyma fason nawet w obliczu przewazajacych sil 'wroga'. W tym tez upatuje przyczyny dla, ktorej Pan Gregorz nie jest zapraszany na 'prawicowe' pogawedki w tvR, u Ronina czy GP.
  Coryllus zas bardzo ciekawie pisze i opowiada z pasja. Czasem uparty i bezkompromisowy a nawet arogancki ale taki wlasnie powinien byc i to mi sie u niego bardzo podoba ... zero kompleksow
 • @Rygiel 12:43:00
  podpisuje sie pod tymi slowami!
 • @jazgdyni 12:24:26
  A przywołany tu przeze mnie Frelek i Kowalski? Fakty, faktami, ale mechanizmy są odwieczne i ich wypreparowanie z większej całości, i okazanie czytającemu nauczy je bezbłędnie rozpoznawać w nowym anturażu. Nie mieliśmy dotąd Machiavellego, ale będziemy mieć duo B & C, które pokaże Polakom o co w te klocki idzie, bo my jesteśmy zbyt prostolinijni, a świat cholernie się zakrzywia.
 • @ KOSSOBORa
  Jesteś koniarą, więc mam pytanie - czy to oko w winiecie nie należy do Konia, co to w worze do jeziora młodzież go chciała wrzucić?
 • @cyborg 06:44:00
  > Co zrobić by aspirowanie do bycia inteligentem było atrakcyjne ?

  Dziwne pytanie.
  Ja dostrzegam analogię między byciem inteligentem, a byciem księdzem. Czy w razie kryzysu powołań kapłańskich Kościół powinien czynić kapłaństwo bardziej atrakcyjnym?
  Poza tym w Polsce a.d. 2013 inteligencja nie jest do niczego potrzebna. Ani w sensie "bycia inteligentnym" (chyba, że ktoś chce mieć wrzody), ani w sensie roli społecznej. Jest czas pokoju i czas wojny. To, że nie słychać armat nie oznacza, że mamy pokój. A w czasie wojny potrzeba czynów, a nie słów.
 • @Jerzy Wawro 17:13:30
  I co zrobić jeżeli nawet tą wojnę wygramy?
  Nie będzie inteligencji, nie będzie autorytetów, nie będzie naturalnych przywódców. Dopuścić, żeby znowu jakieś Bolki zostały przywiezione motorówkami? Żeby chłopcy z czerwonego harcerstwa wzięli się za rząd dusz? A różne popłuczyny po ekonomicznych nieudacznikach, jak pan Balcerowicz rozłożyli te nędzne resztki na łopatki.
  Mądrzy ludzie są potrzebni i oczywiste, że obecnie również dobrze wykształceni.
  Można wymyślić nową nazwę jak intelektualiści się nie podoba.
 • Weryfikacja historii jak najbardziej wskazana.
  Mimo ze z niektórymi poglądami Brauna (nie są zawarte w tych materiałach) się nie zgadzam, całkowicie popieram prześwietlenie
  od nowa naszej historii. Szczególnie okres od dziejów czasów króla Leszczyńskiego aż po II wojnę światowa. Jest to bardzo ważny postulat gdyż nasza cala historia ostatnich kilku wieków napisana jest pod dyktando zaborców i jest realnie wypaczona.
  Takim pre medytacyjnym wypaczeniem jest wizerunek polskiej szlachty jako pijaków, obiboków i lekkoduchów no bo przecież jeżeli tacy naprawdę byli to dlaczego na apel walki o wolność przy boku Napoleona wyprzedawali cale swoje posiadłości aby tylko zapewnić sobie rynsztunek i oddać życie za przyszłą Rzeczpospolitą? Należy zwrócić uwagę na "czasy napoleońskie" którego osobiście uważam za głównego winowajce naszych późniejszych niepowodzeń w dążeniu do odrodzenia Rzeczypospolitej. Skutki jego działania i ślepego zapatrzenia większości patriotycznej szlachty odczuwaliśmy przez cały okres zaborów.
  Problemem jednak jest pytanie kto ma ta weryfikacje dokonać?
 • @jazgdyni 12:24:26
  Poszukują i wyjawiają PRZYCZYNY - czyli to, o czym nigdy się nie mówiło, a co prowadziło od katastrofy do katastrofy, a było przedstawiane jako szczyty patriotyzmu.

  Tak, masz rację, Janusz - poszukiwałam odpowiedzi SENSOWNEJ, LOGICZNEJ na wiele polskich pytań. I nareszcie słyszę sensowne i logiczne wyjaśnienia. Do wniosków co do własności, jak wiesz - sama doszłam.


  http://kossobor.nowyekran.net/post/90688,wlasnosc-cel-podstawowy i parę innych notek.

  Masz osobisty problem z Maciejewskim, ale mnie to nie dotyczy.
 • @Rygiel 12:43:00
  "Duet BC to moim zdaniem bardzo dobrze rokujące partnerstwo intelektualne."

  Serdecznie dziękuję za te słowa. O to własnie mi chodziło.
  Nie mam do B&C żadnego stosunku osobistego; niestety, nie znam panów /ubolewam/, ale wieszam filmy z ich wypowiedziami właśnie z przyczyn polskich, intelektualnych, inteligenckich. Zwłaszcza - inteligenckich. Bo również jestem zdania, że polska inteligencja jest po prostu czerwona.
  Coryllusa poznałam /klawiaturowo/ na nE i mimo jego dość "specyficznego" sposobu bycia na swoim blogu, natychmiast zwróciłam na niego, Coryllusa, uwagę. Ubolewam również, że narobił sobie swoim zachowaniem - wrogów. Naprawdę bardzo nad tym ubolewam. Był na nE bowiem najlepszy - w sensie wartości intelektualnych dotyczących spraw polskich. Owszem, nie zawsze był uprzejmy, a nawet niekiedy mocno przeginał, ale dla mnie w jego publikacjach jest ważniejszy ich sens, a nie towarzyska zadziorność.

  Pozdrawiam serdecznie.

  Polecam wykłady i kazania x. prałata Romana Kneblewskiego. Znakomity ksiądz! /Tuba Cordis/
 • @nikander 13:01:29
  Usuwam Pański komentarz.
 • @tadman 14:52:10
  :)))

  A wiesz....

  A tak naprawdę, to po prostu uważam, że to jest świetna ilustracja do notki.
 • @jazgdyni 19:29:11
  Z największą przyjemnością WYWALAMY nazwę INTELEKTUALIŚCI! Pies z tą swołoczą tańcował i nawet nie chce mi się udowadniać, dlaczego. Zrobił to znakomicie Paul Johnson, jak wszyscy wiemy.

  Wiesz co jest u C&B cenne? Otóż obaj panowie poszukują /może z czasem sformułują?/ DOKTRYNY, w oparciu o którą należy robić polską politykę. To już nam poniekąd upraszcza sprawę "wodza/ów". Jak nie przysięgnie krwią własną i swoich dzieci na BOGA - WŁASNOŚĆ - OJCZYZNĘ - to won. Już grubo za późno na jakieś to - tamto.
 • @Stara Baba 19:31:25
  Bardzo dziękuję za ten koment.

  Co do szlachty, za którą ujmuję się i ze względów historycznych, i rodzinnych - zauważ, że przed zniszczeniem gospodarczym, politycznym i fizycznym tej warstwy, właśnie "ostrzelano" ją historycznie, wizerunkowo. Bardzo skutecznie, co widać było po wielu komentarzach pod moimi notkami na temat ziemian. To zazwyczaj pisali inteligenci z pierwszego pokolenia, czerwone łby, "patrioci", którzy bez mrugnięcia okiem akceptują wszelką anihilację polskich elit. Totalny absurd! Polacy akceptujący obcięcie głowy narodu! /Na tak zdekapitowany polski tułów przyszyto głowę żydowską - to bodaj Słonimski powiedział/. I dla tych tu /na nE/ czerwońców to jest git. Byle im "hrabia po polu nie jeździł". To jest właśnie poziom inteligencji z pierwszego pokolenia, z korzeniami fornalskimi. Nie mam zwyczaju tak oceniać ludzi, ale w końcu te słowa musiały paść.
 • --------
  Wyświetla wyniki dla youtube braun polski reżyser żydowskiego pochodzenia
 • @ninanonimowa 20:29:47
  Braun /w Polsce nazwiska piszemy jednak z dużej litery/ nie kryje się ze swoim pochodzeniem. W przeciwieństwie do innych krypto Żydów. O Juliuszu Braunie mówi: mój nieszczęsny stryj.
 • @ninanonimowa 20:29:47
  Mój Ojciec przy takich jak Urban czy Michnik stosował wyróżnik żyd, a przy takich jak Braun nie stosował go, a jeśli już, to Polak żydowskiego pochodzenia.
 • 5*
  Wbrew nadziejom róznych Klubów Rzymskich itp. organizacji Polska ma wciąż 38,5 mln ludzi, a nie planowane 12-15mln. Polska jest wciąż katolicka. Polska jest wciąż narodowa. I ludzie trzymają się własności zębami i pazurami. Przez lata 90-e obserwowałam, jak na Kaszubach pięknieją gospodarstwa - wiadomo było, że wielu ludzi przyjęło podwójne obywatelstwo, aby móc pracowac w Niemczech i każdy grosz przywozić do domu. Po wstąpieniu do UE to się na szczęście skończyło i większość skierowała się do W.Brytanii dającej lepsze perspektywy zarobku. Naprawdę, jak widzę przedsiębiorczość Polaków, którzy w najcięższych możliwych warunkach potrafią przetrwać - powtarzam za Hitlerem :"Polacy są mistrzami przetrwania". Szara strefa to oficjalnie 38%; nieoficjalnie mówi się o przynajmniej 50%.
  Przeżyliśmy okupację, przeżyjemy i to gnojstwo, które teraz siedzi nam na karku. Tkanka narodowa jest zdrowa i to jest najważniejsze.
 • @KOSSOBOR 19:58:38
  Wtaj
  Ja sama Pani zapewne sie orietuje, jeszcze wiele pracy potrzeba aby wyrwac Polakow z okowow stereotypow jakie zostaly nam zaszczepione przez lata dzialalnosi, wszelkiej masci, pseudohistorykow i farbowanych profesorow. To tez wspomniany duet, doskonale punktuje te wszystkie 'szczegoly' ktorych zrozumienie i swiadomosc diametralnie zmieniaja poglad na aktualna rzeczywistosc. Istotne jest to ze narracja jaka snuja Braun i Maciejewski pozwala zrozumiec wiele, do tej pory, niejasnych zaleznosci.
  Mam tylko nadzieje ze NASI POLSCY NARODOWCY wyciagna z tych 'pogaduszek' odpowiednie wnioski

  ps'
  zapraszam na YT http://www.youtube.com/channel/UCbo5ZgaUGfAF6tDan_MF-4w
 • @KOSSOBOR 19:58:38
  /Tuba Cordis/ jest od dawna w moich subskrybcjach
 • @sigma 22:21:56
  O tak, po szarej biedzie komuny - teraz Kaszuby kwitną. Byłam niedawno na Mszy Św. w małym, kaszubskim kościółku, w niedzielę. Prawdziwa WSPÓLNOTA. Kościół /drewniany/ zadbany jak skarb, mnóstwo ludzi bardzo zaangażowanych w posługę.

  To, że szara strefa dochodzi do 50% - to poniekąd optymistyczne.
 • @ckhopi 23:01:34
  Ano właśnie. C&B pokazują sprężyny historii.
 • @KOSSOBOR 19:58:38
  "Był na nE bowiem najlepszy - w sensie wartości intelektualnych dotyczących spraw polskich."

  Czy pomysł budowania "dynastii" Kaczyńskich w oparciu o Martę K. uważasz także za szczyt możliwości pro-polskich?

  Pozdrawiam serdecznie :)

  (Czytam zawsze z uwagą Twoje notki. Poruszamy podobne tematy)
 • @SpiritoLibero 12:03:32
  Cześć :)

  Nie , nie uważam, naturalnie. A kiedy on coś takiego napisał? Przecież nie musimy się z każdym słowem C. zgadzać! Lecz zdania nie zmieniam, co do Maciejewskiego.

  Również serdecznie pozdrawiam :)

  K.
 • @KOSSOBOR 21:21:17
  Napisał napisał :)
  Na moje grzeczne pytanie czy nie przesadził przypadkiem obluzgał mnie i zbanował.
  Jego ego nie wytrzymuje żadnej krytyki. Udowodnione...

  Ale Ciebie lubię :)
 • @SpiritoLibero 00:04:17
  Nie byłeś jedyny zbluzgany i zbanowany, o nie :))) Okropne tam wojny były u Coryllusa na blogu. Które... całkowicie olewałam. Nie miałam z nim zatargów, bo bardziej interesowało mnie to, co pisze. W ego C. nie dłubałam - bo nic mnie nie obchodzi. Nie mój biznes.

  Miło mi :)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

ULUBIENI AUTORZY

więcej